Polecamy

Muzyczne rejsy po Mazurach
Niedziela, 11 Maja 2014

Pierwsze zajęcia dwóch nowych grup sekcji pływackiej (trenerzy: Paweł Gołka i Piotr Kucharski) odbędą się 12 maja 2014 o godz. 17:00 (dwie grupy razem).

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego na Stawach Stefańskiego
Sobota, 10 Maja 2014

Oficjalne Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego oraz I Mistrzostwa Łodzi w Sportach Wodnych odbyły się w sobotę 10 maja 2014 r. na Stawach Stefańskiego w Łodzi. Największą atrakcją sobotniej imprezy na Stawach Stefańskiego były pokazy z udziałem Mistrza Europy w sportach motorowodnych Adriana Maniewskiego. Odbyły się też pokazy sprzętu i ratownictwa WOPR w których uczestniczyli m. in. ratownicy z Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej. Studenci z Uniwersytetu Medycznego prowadzili szkolenia z udzielanie pierwszej pomocy.

(fot. Grzegorz Gałasiński)

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW - XXI MEMORIAŁ ZAWORA - 26.04.2014R. ZGIERZ
Poniedziałek, 28 Kwietnia 2014

W sobotę 26.04.2014r. byliśmy na XXI Memoriale Zawora zorganizowanym w Zgierzu. Przywieźliśmy 6 medali. W kategori kobiet medale zdobyły dla nas: Martyna Mantorska II miejsce na 50m w stylu grzbietowym w kategorii klas IV-VI, Zuzanna Chylak tak jak rok wcześniej zdobyła II miejsce na 50m w stylu grzbietowym w kategorii klas gimanzjum I-III. Na uwagę zasługuje również fakt, że dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie w stylu dowolnym gdzie rywalizacja była najwieksza. Martyna Mantorska zajeła IV miejsce. Niedaleko za nią bo na VIII pozycji znalazła się jej rok młodsza koleżanka Michalina Strach. Nie było to łatwe do osiagnięcia gdyż dziewczyny rywalizowały z 34 innymi uczestniczkami tej konkurencji.

GRUPOWA NAUKA PŁYWANIA Z ELEMENTAMI RATOWNICTWA
Czwartek, 24 Kwietnia 2014

Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej ogłasza nabór na grupową naukę pływania z elementami ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży. Oferta jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, którzy posiadają podstawową umiejętność pływacką oraz chcą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

RATUJMY ŻYCIE - WYKŁAD W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
Poniedziałek, 5 Maja 2014

W dniu 15 kwietnia 2014 r. ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej poprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie obejmowało: wykład interaktywny, pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy wraz z omówieniem (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena osoby poszkodowanej, ułożenie w pozycji bezpiecznej), ćwiczenia praktyczne na fantomach (resuscytacja osoby poszkodowanej).

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do dalszej współpracy!

Okęgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej

Sukcesy naszej sekcji pływackiej podczas  Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.
Czwartek, 10 Kwietnia 2014

W dniu 5 kwietnia na pływalni AQUA w Żyrardowie odbyła się II runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W gronie 240 ratowników z całego kraju po raz pierwszy zaprezentowała się sekcja pływacka Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej.
Doskonale spisał się Filip Rylski ,który w konkurencji holowanie manekina na dystansie 25 m zajął drugie miejsce ,a na na dwukrotnie dłuższym dystansie był pierwszy.
Warto wspomnieć także o udanym występie Adriana Jastrzębskiego ,który wziął udział w tych prestiżowych zawodach mimo poważnej wady wzroku.

Czwartek, 6 Marca 2014

Szanowni Państwo, z uwagi na wiosenną pogodę i postępującą degradację lodu na Zbiorniku Dolna w Rawie Mazowieckiej jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane na dzień 8 marca 2014 r. Warsztaty z Ratownictwa Lodowego.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i prosimy o wyrozumiałość. Decyzja została podjęta za względu na bezpieczeństwo uczestników.

Zarząd Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej

WARSZTATY Z RATOWNICTWA LODOWEGO – 8 marca 2014 r.
Poniedziałek, 3 Marca 2014

Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej zaprasza na warsztaty z ratownictwa lodowego.

I.CEL WARSZTATÓW

 Celem  warsztatów  jest  przygotowanie uczestnika do wykonywania  działań w zakresie ratownictwa wodnego na wodach pokrytych lodem w stopniu potrzebnym do asystowania przy udzieleniu pomocy w tych warunkach. Warsztaty obejmują nauczanie i doskonalenie technik ratowniczych nie objętych programami kursów na poszczególne stopnie ratownicze.

Uczestnik warsztatów będzie przygotowany do asystowania przy wykonywaniu zadań z zakresu ratownictwa wodnego na wodach pokrytych lodem, a w szczególności do bezpiecznego przebywania na lodzie osobiście oraz udzielania pomocy w sytuacjach przypadkowych.

ĆWICZENIA W MIKOŁAJKACH
Niedziela, 23 Lutego 2014

W minioną sobotę 22 lutego 2014 r. członkowie Grupy Interwencyjnej Rawa Mazowiecka wraz z ratownikami z Łodzi oraz Tomaszowa Mazowieckiego ćwiczyli wspólnie z ratownikami MOPR i OSP w Mikołajkach. Tematem ćwiczeń było ratownictwo lodowe. Po wykładzie z autoratownictwa i właściwości lodu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z systemem WODA - LÓD oraz poduszkowcem. Ćwiczono elementy autoratownictwa oraz techniki ratowania na kruchym lodzie i po jego załamaniu. Po zakończeniu warsztatów wszyscy przedstawiciele 3 służb mieli okazję wymienić się doświadczeniem i spostrzeżeniami podczas ogniska.

Ognisko na zakończenie ferii zimowych
Czwartek, 13 Lutego 2014

Dnia 1 lutego 2014 roku Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej zorganizowało ognisko na zakończenie ferii zimowych. Modzi uczestnicy zajęć sportowych, którzy przez drugi tydzień ferii trenowali po dwa razy dziennie, mogli nareszcie odpocząć przy ognisku, zjeść pieczone kiełbaski oraz pozjeżdżać na sankach. Ładna pogoda oraz rodzinna atmosfera sprawiły, że ten dzień zostanie na długo w pamięci młodych sportowców.

Zarząd oraz trener dziękują za liczne przybycie!

Strona 13 z 17 [1] [2] [3] ... [6] [7] [8] ... [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]

Ryan Suter Jersey | Marc Staal Jersey | louis vuitton borse | Anze Kopitar Jersey | nike free run pas cher | christian louboutin pas cher | Carey Price Jersey | goyard pas cher | Louis Vuitton Outlet | nike free run pas cher | nike air max pas cher | louis vuitton outlet | sac goyard pas cher | La Femme Prom Dresses | Russell Wilson Jersey | P.K Subban Jersey

Zdjęcia

115
22
3
70

Szkolenie lodowe

Maraton 2014 - Sponsorzy

Haftra Papirus

Aquarium Centrum Fit Rawa Maxima Fides Biuro Brokerów Ubezpieczeniowych

Budrem Izol-Bud

Wik-Inex

Vitamarket