Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej - Strona główna

Tel. alarmowy okręgowego WOPR w Rawie Maz.: +48 697 203 679

Polecamy

Muzyczne rejsy po Mazurach
Bezpieczne Wakacje 2014
Wtorek, 10 Czerwca 2014

Zapraszamy na piknik "Bezpieczne Wakacje", który odbędzie się 21 czerwca 2014 r. na kąpielisku Tatar nad zalewem w Rawie Mazowieckiej.

Start o godzinie 12:00
 
Szczegółowy program imprezy:
12:00 - otwarcie

12:10 - gry i zabawy dla dzieci na plaży
- rzut kołem ratunkowym
- rzut rzutką ratunkową
- slalom
- konkurs plastyczny
- konkurs wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego

w trakcie:
- pokazy pierwszej pomocy
- pokazy sprzętu ratowniczego - Straż Pożarna (sprzęt nurkowy)
- bezpieczne wakacje - Policja

pokazy na wodzie:
- wywrotka łodzi wiosłowej
- podjęcie osoby przytomnej przy użyciu skutera ratowniczego
- podjęcie osoby nieprzytomnej przy użyciu skutera ratowniczego
- akcja klasyczna na kąpielisku
- akcja po niefortunnym skoku na kąpielisku, ewakuacja, wpięcie w deskę ortopedyczną
 
14:00 - podsumowanie akcji, ogłoszenie wyników konkursów dla dzieci i młodzieży

Organizatorzy akcji:
Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej
Komenda Powiatowa Policji w Rawie Mazowieckiej
Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej
OSP Rawa Mazowiecka

Współpraca:
-Stowarzyszenie Topory

Grupa Interwencyjna zaprasza na ćwiczenia z zakresu ratownictwa wodnego
Piątek, 6 Czerwca 2014

Grupa Interwencyjna WOPR zaprasza na bezpłatne ćwiczenia z zakresu pierwszej pomocy, które odbędą się 7 czerwca 2014r. o godz. 8:00 na pływalni Aquarium. Temat ćwiczeń: BLS. Opłata za wstęp na pływalnię we własnym zakresie.

Grand Prix w Ratownictwie Wodnym - 24.05.2014 r. - Świdwin
Wtorek, 27 Maja 2014

Korzystając z dobrej formy naszych zawodników postanowiliśmy po raz kolejny - trzeci w tym roku, wyruszyć do daleko położonego Świdwina w woj. Zachodniopomorskim, by móc zmierzyć się z innymi zawodnikami w GP Polski w Ratownictwie Wodnym. 

Niedziela, 11 Maja 2014

Pierwsze zajęcia dwóch nowych grup sekcji pływackiej (trenerzy: Paweł Gołka i Piotr Kucharski) odbędą się 12 maja 2014 o godz. 17:00 (dwie grupy razem).

Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego na Stawach Stefańskiego
Sobota, 10 Maja 2014

Oficjalne Otwarcie Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego oraz I Mistrzostwa Łodzi w Sportach Wodnych odbyły się w sobotę 10 maja 2014 r. na Stawach Stefańskiego w Łodzi. Największą atrakcją sobotniej imprezy na Stawach Stefańskiego były pokazy z udziałem Mistrza Europy w sportach motorowodnych Adriana Maniewskiego. Odbyły się też pokazy sprzętu i ratownictwa WOPR w których uczestniczyli m. in. ratownicy z Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej. Studenci z Uniwersytetu Medycznego prowadzili szkolenia z udzielanie pierwszej pomocy.

(fot. Grzegorz Gałasiński)

KOLEJNE SUKCESY NASZYCH PŁYWAKÓW - XXI MEMORIAŁ ZAWORA - 26.04.2014R. ZGIERZ
Poniedziałek, 28 Kwietnia 2014

W sobotę 26.04.2014r. byliśmy na XXI Memoriale Zawora zorganizowanym w Zgierzu. Przywieźliśmy 6 medali. W kategori kobiet medale zdobyły dla nas: Martyna Mantorska II miejsce na 50m w stylu grzbietowym w kategorii klas IV-VI, Zuzanna Chylak tak jak rok wcześniej zdobyła II miejsce na 50m w stylu grzbietowym w kategorii klas gimanzjum I-III. Na uwagę zasługuje również fakt, że dziewczyny bardzo dobrze poradziły sobie w stylu dowolnym gdzie rywalizacja była najwieksza. Martyna Mantorska zajeła IV miejsce. Niedaleko za nią bo na VIII pozycji znalazła się jej rok młodsza koleżanka Michalina Strach. Nie było to łatwe do osiagnięcia gdyż dziewczyny rywalizowały z 34 innymi uczestniczkami tej konkurencji.

GRUPOWA NAUKA PŁYWANIA Z ELEMENTAMI RATOWNICTWA
Czwartek, 24 Kwietnia 2014

Okręgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej ogłasza nabór na grupową naukę pływania z elementami ratownictwa wodnego dla dzieci i młodzieży. Oferta jest skierowana do uczniów szkół podstawowych i gimnazjum, którzy posiadają podstawową umiejętność pływacką oraz chcą doskonalić i rozwijać swoje umiejętności.

RATUJMY ŻYCIE - WYKŁAD W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2
Poniedziałek, 5 Maja 2014

W dniu 15 kwietnia 2014 r. ratownicy z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Rawie Mazowieckiej poprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 w Rawie Mazowieckiej. Spotkanie obejmowało: wykład interaktywny, pokaz w zakresie udzielania pierwszej pomocy wraz z omówieniem (m.in. zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ocena osoby poszkodowanej, ułożenie w pozycji bezpiecznej), ćwiczenia praktyczne na fantomach (resuscytacja osoby poszkodowanej).

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i zachęcamy do dalszej współpracy!

Okęgowe WOPR w Rawie Mazowieckiej

Sukcesy naszej sekcji pływackiej podczas  Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym.
Czwartek, 10 Kwietnia 2014

W dniu 5 kwietnia na pływalni AQUA w Żyrardowie odbyła się II runda Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. W gronie 240 ratowników z całego kraju po raz pierwszy zaprezentowała się sekcja pływacka Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej.
Doskonale spisał się Filip Rylski ,który w konkurencji holowanie manekina na dystansie 25 m zajął drugie miejsce ,a na na dwukrotnie dłuższym dystansie był pierwszy.
Warto wspomnieć także o udanym występie Adriana Jastrzębskiego ,który wziął udział w tych prestiżowych zawodach mimo poważnej wady wzroku.

Czwartek, 6 Marca 2014

Szanowni Państwo, z uwagi na wiosenną pogodę i postępującą degradację lodu na Zbiorniku Dolna w Rawie Mazowieckiej jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane na dzień 8 marca 2014 r. Warsztaty z Ratownictwa Lodowego.

Serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i prosimy o wyrozumiałość. Decyzja została podjęta za względu na bezpieczeństwo uczestników.

Zarząd Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej

Strona 14 z 19 [1] [2] [3] ... [6] [7] [8] ... [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Ryan Suter Jersey | Marc Staal Jersey | louis vuitton borse | Anze Kopitar Jersey | nike free run pas cher | christian louboutin pas cher | Carey Price Jersey | goyard pas cher | Louis Vuitton Outlet | nike free run pas cher | nike air max pas cher | louis vuitton outlet | sac goyard pas cher | La Femme Prom Dresses | Russell Wilson Jersey | P.K Subban Jersey

Zdjęcia

17
4
11
41

Szkolenie lodowe