Polecamy

Muzyczne rejsy po Mazurach
Wtorek, 21 Maja 2013

Oferta pracy dla osoby z uprawnieniami ratownika WOPR i wychowawcy kolonijnego do pracy podczas kolonii letnich.
miejsce: Jastrzębia Góra                                                                                                                  ośrodek wczasowy: OW VIS
termin: 30.06 - 12.07.2013
wynagrodzenie: 900 zł do ręki - umowa zlecenie
miejsce wyjazdu: Łowicz
oferta kolonijna znajduje się na stronie biura: www.intour-lowicz.pl
kontakt:Adam Stępniak tel. 505099355

                     

Nowi Ratownicy Wodni
Piątek, 19 Kwietnia 2013

W sobotę 23 marca 2013 r. na rawskiej pływalni Aquarium, osiemnastu ratowników odebrało świadectwa poświadczające ich umiejętności. Aby jednak wypełnić rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ratownicy musieli poddać się 64 godzinnemu szkoleniu. Pierwsza część kursu prowadzonego na przełomie listopada i grudnia 2012 r. była typowo teoretyczna, dotyczyła zasad ratownictwa oraz podstaw obsługi sprzętu niezbędnego do ratowania życia. Druga była już poświęcona praktyce. Do zadań ratowników należało m. in. wyciągnięcie poszkodowanego z wody, ocenienie jego stanu ogólnego oraz podjęcie akcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Dodatkowo ratownicy musieli wykazać się umiejętnością posługiwania się łodzią ratunkową. Egzamin był potwierdzeniem umiejętności zdobytych wcześniej w ramach szkoleń WOPR.

Ćwiczenia na lodzie
Piątek, 19 Kwietnia 2013

3 marca 2013 r. Ratownicy Okręgowego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Rawy oraz Łodzi ćwiczyli na zalewie Tatar. To były już drugie w tym roku ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Wiejący wiatr i minusowa temperatura sprawiły, iż była to wyjątkowo ekstremalna próba. Jednak trudne atmosferyczne warunki nie przeszkadzały w realizacji zadania. Ratownicy WOPR ćwiczyli głównie metody wyciągania poszkodowanych, którzy znaleźli się w lodowatej wodzie. Ćwiczenia pozwalają wyrabiać procedury, które są niezmiernie ważne podczas prawdziwych akcji.

Bezpieczna Woda
Piątek, 19 Kwietnia 2013

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda” skierowaną do nauczycieli, wychowawców, funkcjonariuszy policji rzecznych, ratowników oraz rodziców, stanowiącą zestaw podstawowych zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, ujętych w formie plakatu. Ministerstwo Sportu i Turystyki realizuje zimową edycję Akcji „Bezpieczna Woda” we współpracy z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Ministerstwem Zdrowia, przy wsparciu Komendy Głównej Policji, Centrum Turystyki Wodnej PTTK i Polskiej Organizacji Turystycznej. W założeniach Akcja objęła swym zasięgiem szkoły na terenie całego krajui wpłynie na ograniczenie liczby wypadków wśród dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku na obszarach wodnych.

Czwartek, 23 Sierpnia 2012

Po raz drugi Okręgowe WOPR jest współorganizatorem XII Rodzinnego Rajdu Rwowerowego ,który rozpocznie się pierwszego września 2012 r. na ulicy Tatar. Poniżej przedstawiamy szczegółowy program imprezy oraz jej regulamin.

Patronat honorowy: Elżbieta Radziszewska – Poseł na Sejm RP

                                   Dorota Rutkowska – Poseł na Sejm RP

Organizatorzy:

  • Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rawie Mazowieckiej
  • Miasto Rawa Mazowiecka
  • Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Haliny Konopackiej w Rawie Mazowieckiej

 

Biuro rajdu:

  • Przystań wodna OSiR, tel. (46) 814 – 24 – 56.
  • Hala Sportowa „Milenium”, ul. Kazimierza Wielkiego 28, tel. (46) 814 – 48 – 04.

 

Przewidywana liczba uczestników: 1200 osób

 

Ubezpieczenie:       TUW – Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych

Opieka medyczna: NZOZ „RAW – MEDICA”

 

PROGRAM:

10.00                   START RAJDUPromenada spacerowa OSiR w Rawie Mazowieckiej

10.00 – 11.15       I Etap (15 km): ul. Tatar - ul. Wyzwolenia - ul. Tomaszowska - ul. Wierzbowa - przejazd pod trasą E 67 (8) – ul. Osada Dolna. Dojazd do trasy 726 (Rawa Maz. – Rzeczyca) – Matyldów - przez most na rzece Rylce dojazd do Byszewic - dojazd do drogi Komorów – Ossowice -  wjazd na drogę 707 (Rawa Maz. – Nowe Miasto) – Cielądz.

 

11.15 – 11.30       Półmetek: przerwa na odpoczynek: park w Cielądzu.

11.30 – 13.00       II Etap Rajdu (15 km): Cielądz – dojazd drogą nr 707 do drogi na Sanogoszcz – przejazd przez most na rzece Rylce - dojazd do wsi Ossowice – Świnice - Bogusławki Małe - dojazd do trasy 726 – dojazddrogą gruntową do Kol. Głuchówek – dojazd do trasy 726 - po 400 m skręt w lewo w ul. Osada Dolna – ul. Wierzbowa – ul. Tomaszowska – ul.  Wyzwolenia - ul. Tatar.

                                    META: ul. Tatar: Scena  przy hali sportowej OSiR

13.00 – 15.00  Finał 12. Rawskiego Rodzinnego Rajdu Rowerowego oraz losowanie nagród – scena przy hali sportowej OSiR

 

Pozostałe atrakcje: pokaz miasteczka ruchu drogowego oraz pokaz sprzętu do nurkowania,ciepły posiłek dla uczestników Rajdu, rozstrzygnięcie konkurencji przewidzianych w regulaminie, losowanie nagród i upominków, występy muzyczne.

 

Czwartek, 23 Sierpnia 2012

Siódmego sierpnia 2012 r. został rostrzygnięty przetarg na obsługę ratowniczą krytej pływalni "Aqarium" w Rawie Mazowieckiej. Informujemy ,że przetarg ten wygrało Okręgowe WOPR. Od pierwszego września zajmiemy się kompleksowym zabezpieczeniem pływalni "Aqarium".

Czwartek, 26 Lipca 2012

Zarząd Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej dziękuje następującym instytucjom i osobą za współpracę przy organizacji XVIII Maratonu Pływackiego im. Pawła Pioruna o puchar Burmistrza Rawy Mazowieckiej:

-Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Pan Eugeniusz Góraj

-Pan Zbigniew Urbański(Wydział Oświaty, Kultury,Zdrowia i Sportu UM Rawa Mazowiecka)

-Pani Bożena Sukiennik i Pani Katarzyna Gierach(Wydział Rozwoju Gospodarczego, Promocji i Integracji Europejskiej UM Rawa Mazowiecka)

-Panu Tadeuszowi Kotusińskiemu(dyrktor OSiR w Rawie Mazowieckiej)

-Panu Arturowi Piotrowskiemu(prezes Rawskich Wodociągów i Kanalizacji)

-Rawskiemu Stowarzysznie Miłośników Gier Fabularnych i Fantastyki "Topory"

Serdecznie dziękujemy również sponsorom imprezy bez ,których zaangażowania Maraton Pływacki nie miałby tak znakomitej oprawy i tak atrakcyjnych nagród. Sponsorami XVIII edycji Maratonu byli:

-Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Pan Eugeniusz Góraj

-Pan Marek Makowski(prezes Opoczyńskiego WOPR) - sponsor koncertu piosenki żeglarskiej

-Pan Henryk Woźniak(właściciel firmy Bud-Rem)

-Pan Grzgorz Zychowicz(Zakład Budowlano Remontowy "RAVOS")

-Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Wik-Inex" - Wioletta i Konrad Chinowscy)

-PHU "ADAR" Marta Rylska

-Pan Jacek Staruch firma BLISS"

Dziękujemy również ratownikom Okręgowego WOPR w Rawie Mazowieckiej za zapewnienie bezpieczeństwa zawodników podczas Maratonu.

 

 

Czwartek, 26 Lipca 2012

22 lipca na wodach  zalewu „Tatar” odbył się XVIII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna. Otwarcia Maratonu dokonali Prezes Krajowego Zarządu WOPR Pan Jerzy Telak i Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj. Gościem honorowym była małżonka nieżyjącego Pawła Pioruna Pani Agnieszka Piorun. Za działalność na rzecz  rawskiego oddziału WOPR  Burmistrz Eugeniusz Góraj został uhonorowany medalem  z okazji 50 lecia istnienia polskiego ratownictwa wodnego.

Na starcie tegorocznego Maratonu stanęło 44  zawodników i zawodniczek w ośmiu kategoriach.
Najmłodsi uczestnicy liczący niespełna 12 lat pływali na dystansie 500 m a najstarsi  na dystansie 3000 m.  Mimo niezbyt wysokiej temperatury wody (niespełna 19 stopni C) wszyscy uczestnicy ukończyli maraton w bardzo dobrej kondycji. 

Podczas uroczystości  wręczania nagród najlepszym zawodnikom   Prezes Krajowego Zarządu WOPR przekazał Andrzejowi Jankowskiemu puchar za Mistrzostwo Polski w ratownictwie wodnym, zdobyty na tegorocznych mistrzostwach  przez reprezentację województwa łódzkiego.

Zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach Maratonu:

Środa, 18 Lipca 2012

Informacja dla uczestników kursu przygotowującego do egzaminu na stopień RWŚ.
• Udział w kursie jest możliwy wyłącznie po zapisaniu się i otrzymaniu potwierdzenia zwrotnego. Zapisać należy się przesyłając email na adres: czapla@uni.lodz.pl (Michal Czaplicki), zawierający:
-Imię i Nazwisko,
- nr telefonu,
- Jednostka Terenowa WOPR,
- nazwa miejscowości, z której będziesz jechała/ał, na szkolenie.
• organizator: Łódzkie WOPR i WOPR Woj. Łódzkiego
• miejsce: stanica WOPR nad zalewem sulejowskim w miejscowości Borki (zbiórka na miejscu, godz. 10:00, 23 lipca)
• termin: 23-24.07.2012, pon-wt
• Instruktorzy odpowiedzialni za przebieg kursu:
1) Michał Czaplicki
2) Adam Damięcki
• program kursu, oraz wymagania formalne do wglądu na stronie, www.wopr.pl
• sposób dojazdu i nocleg, zostanie ustalony po zgłoszeniach, w zależności od liczby uczestników szkolenia
• koszt: 200 pln plus nocleg i wyżywienie (może być we własnym zakresie; możliwość rozbicia swojego namiotu - bezpłatnie)
• Proszę zabrać ze sobą ciepłe stroje do przebrania się, odpowiednio do pogody.
UWAGA! PROSZĘ NIE PRZYJEŻDŻAĆ DO BOREK BEZ POTWIERDZENIA UDZIAŁU! Plan może ulec zmianie ze względu na liczbę uczestników.
WYMAGANIA FORMALNE
1. Uczestnik ma mieć ukończony 18 rok życia.
2. Uczestnik ma posiadać:
1) ważną legitymację członka WOPR;
2) stopień ratownik WOPR i kartę identyfikacyjną;
3) ważne zaświadczenie o uzyskaniu tytułu ratownika na podstawie Ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym lub jeden z tytułów: lekarz systemu, pielęgniarka systemu, ratownik medyczny.
3. Uczestnik ma posiadać potwierdzenie odbycia w sumie 150 godzin kształcenia zawodowego ponad te dokumentowane do stopnia ratownika WOPR obejmującego co najmniej:
1) udokumentowane odbycie stażu 50 godzin w stopniu ratownika WOPR na wodach śródlądowych;
2) drugi patent lub uprawnienie przydatne w ratownictwie.
4. Uczestnik szkolenia musi być w dobrej kondycji psycho-fizycznej. Choroba, złe samopoczucie itp. uniemożliwia udział w kursie.

SPRAWDZIAN WSTĘPNY

Środa, 18 Lipca 2012

Termin szkolenia - 20.07.2012 – piątek, w godzinach 8-15
 
Informacja dla uczestników kursu przygotowującego do egzaminu na stopień RWP:
• organizator: Łódzkie WOPR i WOPR Woj. Łódzkiego
• miejsce: pływalnia "Promienistych" ul. Głowackiego 10 w Łodzi
• termin: 20.07.2012, piątek,  godz. 8:00 - 15:00
• Instruktorzy odpowiedzialni za przebieg kursu:
1) Michał Czaplicki
2) Adam Damięcki
 • koszt szkolenia: 200 pln (wraz z zaświadczeniem ministerialnym)
• W ramach kursu przeprowadzony będzie egzamin na stopień Ratownika wg nowego rozporządzenia z dnia 21 czerwca 2012, w sprawie szkoleń w ratownictwie wodnym i wydane zaświadczenie zgodne z wzorem rozporządzenia.
• Na szkolenie nie trzeba zapisywać się, lecz przybyć na miejsce.
• Program kursu, oraz wymagania formalne do wglądu na stronie www.wopr.pl
• Proszę zabrać ze sobą ciepłe stroje do przebrania się, odpowiednio do pogody.
 
WYMAGANIA FORMALNE

Strona 16 z 18 [1] [2] [3] ... [7] [8] [9] ... [14] [15] [16] [17] [18]

Ryan Suter Jersey | Marc Staal Jersey | louis vuitton borse | Anze Kopitar Jersey | nike free run pas cher | christian louboutin pas cher | Carey Price Jersey | goyard pas cher | Louis Vuitton Outlet | nike free run pas cher | nike air max pas cher | louis vuitton outlet | sac goyard pas cher | La Femme Prom Dresses | Russell Wilson Jersey | P.K Subban Jersey

Zdjęcia

114
35
46
16

Szkolenie lodowe