Polecamy

Muzyczne rejsy po Mazurach
Podsumowanie i wyniki XVIII Maratony Pływackiego im. Pawła Pioruna
Czwartek, 26 Lipca 2012

22 lipca na wodach  zalewu „Tatar” odbył się XVIII Maraton Pływacki im. Pawła Pioruna. Otwarcia Maratonu dokonali Prezes Krajowego Zarządu WOPR Pan Jerzy Telak i Burmistrz Rawy Mazowieckiej Eugeniusz Góraj. Gościem honorowym była małżonka nieżyjącego Pawła Pioruna Pani Agnieszka Piorun. Za działalność na rzecz  rawskiego oddziału WOPR  Burmistrz Eugeniusz Góraj został uhonorowany medalem  z okazji 50 lecia istnienia polskiego ratownictwa wodnego.

Na starcie tegorocznego Maratonu stanęło 44  zawodników i zawodniczek w ośmiu kategoriach.
Najmłodsi uczestnicy liczący niespełna 12 lat pływali na dystansie 500 m a najstarsi  na dystansie 3000 m.  Mimo niezbyt wysokiej temperatury wody (niespełna 19 stopni C) wszyscy uczestnicy ukończyli maraton w bardzo dobrej kondycji.

Podczas uroczystości  wręczania nagród najlepszym zawodnikom   Prezes Krajowego Zarządu WOPR przekazał Andrzejowi Jankowskiemu puchar za Mistrzostwo Polski w ratownictwie wodnym, zdobyty na tegorocznych mistrzostwach  przez reprezentację województwa łódzkiego.